Методичне об"єднання природничо-математичного циклу

Більше п"яти років я керую роботою методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу і впевнена, що шкільне МО – традиційна й найбільш мобільна форма підвищення професійної майстерності вчителів-предметників в школі. «Учитель живе доти, доки вчиться, щойно він перестає вчитися, в ньому помирає вчитель», - писав К. Ушинський. А вчитися вчителі можуть під час проходження курсової підготовки, один раз на п’ять років. Існує ще самоосвіта, але вона не замінить живого спілкування з колегами. Саме в процесі роботи МО формується та вдосконалюється професійна компетентність педагогів.
   Забезпечити якісну роботу методичного об’єднання означає в першу чергу створити комфортні умови для досягнення педагогами такого рівня, який би відповідав їхньому творчому потенціалу, розвинув їхню творчість, позитивно вплинув на результати навчання і виховання сучасного школяра. Так як до складу методичного об'єднання входять вчителі, які викладають в школі різні предмети: математику, фізику, хімію, біологію, географію, трудове навчання, фізкультуру і мають різні кваліфікайні категоріїї, то завдання керівника МО: надавати методичну допомогу цим вчителям, знайомити з нормативними документати, допомогати їм у навчально-виховній роботі. Щоб вчителі знали свої права і обов'язки<span calibri'"="">.
   Дуже важливим етапом в роботі МО є правильний вибір науково-методичної проблеми, над якою будуть працювати вчителі протягом  року. З метою доцільного вибору науково-методичної проблеми проводиться анкетування серед вчителів, які входять до складу МО. За результатами анкетування вибирається тема і складається план. План роботи МО має бути змістовним, конкретним і відповідати сучасним вимогам.
   В цьому році МО вчителів природничо-математичного циклу нашої школи розпочало роботу над проблемою: «Диференційований підхід до учнів шляхом впровадження інноваційних методів в поєднанні з індивідуальними формами навчання».